SEO(Arama Motoru Optimizasyonu)

Seo(Search Engine Opitmization) Türkçe karşılığı olarak “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmektedir. İfade ettiği anlam ise; web sitenizin arama motorlarının kullanıcı aramalarına sunduğu organik sonuçlar için daha fazla ulaşılabilir hale getirilmesidir.

Seo - Arama Motoru Optimizasyonu

Google, Yandex ve Bing gibi arama motorları bireysel kullanıcı aramalarına çeşitli sonuçlar sunmaktadır. Bunlar içerisinde en yaygın olan sonuç biçimi organik sonuçlardır. Organik sonuçlarda yüksek sıralarda yer almak ise bu arama motorlarının kullanıcılardan topladığı veriler ışığında sunduğu kriterleri karşılayabiliyor olmaktan geçmektedir.

Arama motoru optimizasyonu

PandaSEM, Seo Çalışmalarında Ana Eksen Olarak Kazanılan Organik Trafiğin Dönüşüme Çevirmeyi Hedeflemektedir

 • Optimizasyon Çözümleri

İçerik optimizasyonundan, teknik sorunların çözümlerine, link inşasından site hızına, siteniz için gerekli tüm optimizasyonları tamamlıyoruz.

 • Düzenli Raporlama

PandaSEM ekibi, sitenizin mevcut çalışmasını ve alınan aksiyonların tamamını düzenli aralıklarla raporlar.

 • Sektörel Büyüme Sağlayın

Seo çalışmalarında temel yaklaşımımız bulunduğunuz sektörde markanızı büyütecek stratejiyi kurgulamak üzerinedir.

Seo Hizmetlerimiz

Kurumsal Seo

E-Ticaret Seo

Dönüşüm Odaklı Organik Trafik Artışı=Daha Düşük Maliyetli Satış | Dönüşüm odaklı E-ticaret Seo çalışmamız ile hem organik trafik artışı yakalayabilir, hem de gelen trafiğin büyük kısmını dönüşüme çevirebilirsiniz.

Lokal Seo

Eğer insanların mağazanıza veya işyerinize daha çok uğraması üzerine kurulu bir iş stratejiniz var ise, sunduğunuz hizmetler veya sattığınız ürünler için harita sonuçlarında üst konumlarda olmalısınız.

Bize Güvenen Bazı Markalar

Seo Fiyatları

Optimizasyon Paketi
1299 TL /Tek
 • İçerik Optimizasyonu
 • Performans Otimizasyonu
 • Anahtar Kelime Stratejisi
Başlangıç Paketi
1999 TL /Ay
 • 10 Ana Anahtar Kelime
 • Sınırsız LT Anahtar Kelime
 • Yükselme Garantili
 • 7/24 Destek
Orta Paket
2249 TL /Ay
 • 15 Ana Anahtar Kelime
 • Sınırsız LT Anahtar Kelime
 • Dönüşüm Garantili
 • 7/24 Destek
Kobi Paketi
3399 TL /Ay
 • 30 Ana Anahtar Kelime
 • Sınırsız LT Anahtar Kelime
 • Dönüşüm Garantili
 • 7/24 Destek

*Fiyatlandırmalar Tamamen Temsilidir. Proje Ayrıntıları ile Geçerli Fiyatlar Sadece Size Özel Hazırlanacak Fiyat Teklifinde Bulunacaktır.

Seo Nedir?

Seo; Türkçe karşılığı olarak arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Web sitelerinizin arama motorlarının sunduğu kriterlere göre düzenlenmesi anlamını taşımaktadır.

Seo Nasıl Yapılır?

Seo; web sitenizin Google, Yandex vb. arama motorlarının belirlediği kriterler ile kullanıcı faydasının bir araya getirilmesiyle yapılır.

Seo Optimizasyonu Nedir?

Seo optimizasyonu; web sitenizin arama motorları önergelerine göre düzenlenmesi, yeniden tasarlanması ve kullanıcıya daha faydalı hale getirilmesidir.

Seo Uyumu Nedir?

Seo uyumu; web sitenizin tamamı için veya alınması gereken herhangi bir aksiyonun arama motorlarının yönergelerine ne kadar uygun olup olmadığıdır.

Seo Uyumlu Web Sitesi Nedir?

Seo uyumlu web sitesi; arama motorlarının organik sıralamalarda belirlediği kriterleri uygulanabilir bir altyapı ile sunan web siteleridir.

Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Seo çalışması; analiz süreçlerinin ardından belirlenen stratejilerin uygulanması ile yapılır.

Seo Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Seo optimizasyonu; site içi seo, site dışı seo, teknik seo ve kullanıcı deneyimi başlıkları temel alınarak yapılmaktadır.

Seo Analizi Nedir?

Seo analizi; web sitenizin seo uyumunu inceleme, sektörel analizini çıkarma ve stratejinizin temelini oluşturmaya denmektedir.

Seo Analizi Nasıl Yapılır?

Seo analizi; arama motorlarının çalışma biçimini anlayan araçlar, bir web sitesinin teknik altyapısını incelemeye yarayan araçlar ve kullanıcı deneyimini test edebileceğimiz araçlar ile yapılmaktadır. Bunlardan başlıca olanları; Ahrefs, Semrush, Screaming Frog…

Seo Raporu Nedir?

Seo raporu; web siteniz için çalışan veya çalışmayı planladığınız uzman veya ajanslar tarafından sitenizin güncel durumunu daha iyi anlayabilmeniz adına oluşturulan raporlardır.

Site İçi Seo(On-Page Seo) Nedir?

Site içi seo; web sitenizin iç yapısı ilgilendiren kısımların optimize edilmesidir.

Site İçi Seo(On-Page Seo) Nasıl Yapılır?

Site içi seo; web sitenizin başta içerikleri olmak üzere kullanıcı deneyimi, doğru çalışabilirlik gibi alanların optimize edilmesiyle yapılır.

Site Dışı Seo(Off-Page Seo) Nedir?

Site dışı seo; web sitenizin dış yapısı ilgilendiren kısımların optimize edilmesidir.

Site Dışı Seo(Off-Page Seo) Nasıl Yapılır?

Site dışı seo; web sitenize gelen dış bağlantılar ve marka bilinirliğinizin dış kaynaklardan yansıtılması sürecinin doğal şekilde yönetilmesiyle yapılır.

Meta Title(Sayfa Başlığı) Nedir?

Title(sayfa başlığı); sayfanızın tanıtılmasına yarayan ve sitenizin <head> etiketi içerisinde bulunan kısımdır. Kullanıcılar arama motorlarından web sitenize girerken ilk bu kısımla karşılaşmaktadırlar.

Meta Title(Sayfa Başlığı) Nasıl Yazılır?

Title(sayfa başlığı); 60 karakter/600 piksel boyutunda, sayfanızın içeriğini en geniş tanıtan şekilde yazılmalıdır.

*İpucu: Sayfa başlığında anahtar kelime bulundurmanız arama motorları ve kullanıcıların sayfanızı ziyaret alışkanlıkları açısından önemlidir.

Meta Description(Sayfa Açıklaması) Nedir?

Description(sayfa açıklaması); web sitenizin <head> etiketi içerisinde bulunan, sayfanızın içeriğine dair kullanıcının fikir edinmesini sağlayan kısımdır.

Meta Description(Sayfa Açıklaması) Nasıl Yazılır?

Meta Description(Sayfa Açıklaması); 160 karakter/920 piksel olacak şekilde, sayfa içeriğinizi doğru yansıtacak şekilde yazılmalıdır.

Seo Uyumlu İçerik Nedir?

Seo uyumlu içerik; web sitenizde kullanıcılara sunduğunuz içeriğin kullanıcı faydası ve arama motorlarının kriterlerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan içerik türleridir. Örneğin ayakkabı satan bir sitenin, sattığı ayakkabıların numarasını ve kalıp şeklini içerikte sunma biçimi seo çalışmanız ile doğrudan bağlantılıdır.

Teknik Seo Nedir?

Teknik seo; web sitenizin kod yapısının ne kadar “temiz” olduğu ile alakalı bir konudur. “Temiz” kelimesini burada site hızı, tarama bütçesi gibi kavramlar ile ilişkilendirmekteyiz.

Seo Uzmanı Nedir?

Seo uzmanı; arama motoru organik listeleme kriterlerinde uzmanlaşmış, web sitelerinin organik sonuçlarda daha iyi şekilde çıkması konusunda çalışmalar yürüten insanlardır.

Seo Ajansı Nedir?

Seo ajansı; bünyesinde seo konusunda uzman kişi veya kişileri barındıran, ekip halinde çalışan ajanslardır.

Seo Danışmanlığı Nedir?

Seo danışmanlığı; bir uzman veya ajans tarafından markaların web sitelerini optimize etmesi konusunda sunulan hizmetlerin tümünü sağlamak veya bir kısmını sağlamaktır.

Seo Araçları Nedir?

Seo araçaları; arama motorlarının çalışma biçimi anlamaya çalışan, seo çalışmalarına yardımcı araçlardır. Başlıca seo araçları; Ahrefs, Semrush…

Seo Çalışması Ne Kadar Sürer?

Seo çalışması; her projede farklılık gösteren sonuçlara sahip olsa da, aslında sürekli yapılması gerekmektedir. Hem arama motorlarının algoritmalarını sürekli yenilemesi hem de rekabetin sürekli artışı seo çalışmalarının sürekliliğinin önemini göstermektedir.

Kelime Bazlı Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Kelime bazlı seo çalışması; hedeflenen anahtar kelimenin ve o anahtar kelime ile alakalı “uzun kuyruklu” anahtar kelimeler üzerine yapılan çalışmalardır. Örneğin “kadın ayakkabısı” kelimesi bizim için hedeflenen anahtar kelime ise, “yaz mevsiminin en moda kadın ayakkabıları” kelimesi uzun kuyruklu bir anahtar kelimedir. Bu iki kelimenin çalışması birbiri ile doğrudan bağlantılıdır.

Seo Hizmetleri Nelerdir?

Başlıca seo hizmetleri şu şekildedir;

 • Optimzasyon hizmeti
 • Kurumsal seo
 • E-ticaret seo
 • Lokal(bölgesel) seo
 • Danışmanlık hizmetleri
 • Seo uyumlu içerik hizmeti.

Kurumsal Seo Nedir?

Kurumsal seo; hizmet satışı yapan firmaların arama motorları üzerinden daha çok potansiyel müşteriye ulaşmasını sağlayan çalışma biçimidir.

E-Ticaret Seo Nedir?

E-ticaret seo; internetten satış yapan web sitelerinin arama motoru kriterlerine uygun hale getirilmesi, gelen trafiğin dönüşüme çevrilmesi konu başlıklarında yapılan çalışmalardır.

Bölgesel(Lokal) Seo Nedir?

Bölgesel(lokal) seo; markanın hizmet ve ürünlerini belirli bir bölge belirleyerek yaptığı seo çalışmalarıdır. Sunulan hizmet veya ürünün o bölgede hemen ulaşılabilir ve/veya o bölgeye özgü olması çalışmanın temelini oluşturur.

Google Seo Nedir?

Google Seo; Google arama motorunun oluşturduğu kriterlere göre web sitelerinin optimize edilmesidir.

Youtube Seo Nedir?

Youtube’un sahip olduğu arama motorunda yapılan armalarda, video içeriklerinizin organik şekilde üst sıralara gelmesi için yapılan çalışmadır.

Wordpress Seo Nedir?

WordPress altyapısını kullanan sitelerin seo optimizasyonu çalışmalarının yapılmasıdır. Herhangi bir siteye yapılan seo çalışmasından tek farkı geliştiricilerin WordPress için çok fazla eklenti üretmiş olmasıdır. Bu durum ve WordPress’in çok kullanılan bir cms olması wordpress seo kavramını ortaya çıkarmaktadır.

Yoast Seo Nedir?

Yoast seo; dünyanın en çok kullanılan WordPress eklentilerinden biridir. WordPress sitenizi yapacağınız ayarlamalara göre kolayca seo uyumlu hale getirmenize yardımcı olur.

YÜKSEK ARANMA HACİMLİ BİR PROJENİZ Mİ VAR?

PandaSEM ile iletişime geçerek, yüksek aranma hacimli projeleriniz için teklif alabilirsiniz.

Whatsapp
Hızlı İletişim Kurun
Merhaba. Whatsapp ile Bizimle Hızlı Bir Şekilde İletişim Kurabilirsiniz?