Seo Nedir? Arama Motoru Optimizasyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Seo; sahibi olduğunuz web sitelerinin arama motorlarında yapılan aramalarda görünürlük kazanmak, ürün ve hizmetlerinizin daha çok kullanıcıya ulaşması ve kaliteli bir kullanıcı deneyimi sağlamanız için  için web sitenizin optimize edilmesi demektir.

Türkçe karşılığı ile “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelen seo; temelde üç ayaktan oluşmaktadır:

  • Teknik kalite
  • İçerik kalitesi
  • Kullanıcı deneyimi

PandaSEM’de biz bu üç konu başlığını temel alarak SEO süreçlerini yönetmekteyiz. Bu başlıklardan birinci olan teknik kalitede; web sitenizin hızını, temiz kodlanmasını, güvenliğini, doğru çalışmasını ve site mimarisi gibi başlıkları optimize etmekteyiz. İçerik kalitesi kısmında ise sitenizin mevcut içeriğinin kullanıcı faydası ve dönüşümü baz alınarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Son başlık olan kullanıcı deneyiminde ise web sitenizin kullanılabilirliğinden müşteri ilişkilerine kadar olan süreci optimize etmekteyiz.

Arama Motorları Nasıl Çalışır? Seo Ne İşe Yarar

Arama motorları internette var olan ve insanlık dışı içeriği/işlevi olmayan, neredeyse bütün web sitelerini, belirli kriterler doğrultusunda taramaktadır.

Yayında olan web sitelerini kod kalitesi, alakalı içerik, site hızı vb. kriterlerde tarayan(inceleyen) arama motorları kullanıcıların yaptığı aramalar doğrultusunda kullanıcılara elde ettiği sonuçları göstermektedir.

Örneğin “A Marka Cep Telefonu Fiyatları” aramasına karşın arama motorları organik sonuçlar kısmında kendi kriterlerine göre değerlendirdiği web sitelerini listelemektedir. Arama motoru optimizasyonu çalışmaları ise bu ve benzeri arama sonuçlarında web sitenizin çıkmasını sağlayacaktır.

Seo Uzmanı Nedir? Seo Ajansları Ne İş Yapar?

Seo uzmanı; arama motorları için web sitenizi optimize etmeniz konusunda size danışmanlık sunmaktadırlar. Sunduğunuz hizmetlerin veya sattığınız ürünlerin Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında daha çok potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlarlar.

Seo ajansı ise bünyesinde birden fazla uzmanı barındırır. Projelerinizin boyutuna ve stratejinize göre çalışmanızı organize şekilde yürütürler.

Whatsapp
Hızlı İletişim Kurun
Merhaba. Whatsapp ile Bizimle Hızlı Bir Şekilde İletişim Kurabilirsiniz?