Google Reklamları

Google reklamları; Google ve iş ortaklarının platformlarında, TBM(tıklama başı maliyet) odaklı reklamlardır. Bu reklamların büyük bir çoğunluğu Google arama ağı, Youtube, Google haritalar vb. arama motorlarında organik sonuçların haricinde yayınlanmaktadır.

İnternet dünyasını domine ederek bir arama motoru olmaktan çıkıp, günlük hayatımızın bir parçası olan Google, kişiselleştirilmiş reklam seçenekleri ile firmalara büyük avantajlar vadediyor. İnternet üzerinde bir arama yaptığınızda listelenen sonuçlar içerisinden size en uygun olanı bulmak için fazla vakit kaybetmeden genellikle ilk sıralardaki reklamlara ya da doğal içeriklere tıklarız.

Bu reklamlar arasında yer almak için Google Ads reklamcılığı kullanmak yeterlidir. Ancak profesyonel bir destek olmaksızın bu çalışmaya kalkışılır ise yapacağınız yatırımın çoğu çöpe gidecektir. Bunun sebebi Google reklamları rekabet mantığı ile çalışmaktadır. Listelemede bulunan sıranız, ilgili aramada reklam verenler arasında en yüksek teklifi veren olmadığınız sürece üstlerde olmayacaktır.

Burada maharet yüksek teklif vermek de değil. Anahtar kelimenizle alakalı yüzlerce söz öbeğinin hacmine bakılarak konunuzla alakasız ya da sıralamaya girmeye değmeyecek derecede maliyetli reklamları sizin için özenle eleriz.

Neler Yapıyoruz?

PandaSEM; Google reklamları konusunda uzman ekibiyle uzun yıllardır, onlarca farklı müşteriye hizmet vererek arama sonuçlarında hemen yer almalarına yardımcı oldu.

Kelime Analizi

Kampanyanız İçin En Verimli Anahtar Kelimeleri Buluyoruz

Bütçe Optimizasyonu

Reklamlarınızı En Doğru Bütçe ile Yayına Alyoruz

E-Ticaret Reklamları

Ürünlerinizi En Doğru Kitle ile Buluşturuyoruz

Yeniden Pazarlama

Mevcut Potansiyelinizi Değerlendiriyoruz

Maliyet Optimizasyonu

Tıklama Başı Maliyetinizi Optimize Ediyoruz

Kampanya Dönemi

Kampanya Dönemlerinizden En Yüksek Dönüşümü Almanızı Sağlıyoruz

Demografik Hedefleme

En Yüksek Dönüşüme Sahip Hedef Kitlenizi Saptıyoruz

Analiz ve Raporlama

Düzenli Analiz ve Raporlama Yapıyoruz

İPUCU

Reklam verirken önemli olan tek nokta söz öbeği değil. Google reklamları yapılırken de sosyal medya üzerinde olduğu gibi bölgesel hedefleme yapabilirsiniz. Örneğin, nakliyat ya da oto kurtarıcı aramasında sadece hizmet verdiğiniz bölge arama sonuçlarında çıkabilirsiniz. Temel özelliklerinden yüzeysel olarak bahsetsek de panelin kullanım sırasında yapılacak teknik ayarların hepsi son derece önemlidir.

Google reklamları yalnızca arama sonuçları ile sınırlı değildir. Tıpkı sosyal medya üzerinde kullanıcılara ulaşabildiğiniz gibi internet üzerindeki yüzlerce web sitesi içerisinde yerinizi alabilirsiniz. Google Adsense kullanan yüz binlerce web sitesinden kitlenize en uygun içeriği barındıranları Google sizin için otomatik olarak eleyecektir.

Bu ağların hepsi açık ara farkla daha fazla kişiselleştirilmiş reklam sunabilir. Google telefon ve bilgisayarımızdaki bütün kullanım davranışlarımızı çerezler vasıtasıyla toplayarak reklam amacıyla kullanmaktadır. Bu da gereksiz reklam gösterimlerinden kaçınmanıza olanak tanıyacaktır.

Gösterim başı ve tıklama başı reklam seçenekleri çıktığınız reklamın türünden başka bütçenizi daha verimli kullanmanıza olanak tanıyacaktır.

Gerekli analizleri yaparak akıllı seçimi yapmak için PandaSEM ile iletişime geçebilirsiniz.

Yanlış bir pazarlama taktiği seçimi, arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak için gereksiz binlerce lira para dökmeniz ve buna rağmen sıralamaya girememeniz gibi kötü sonuçlar doğuracaktır.

Gereken durumlarda site için akıllıca çalışmalarla yavaş yavaş zirveye ilerlerken Ads reklamları ile müşteri dönüşümlerine anında başlayabilirsiniz. Bu konuda sunulan veriler ise Google reklamlarının ne kadar harika fırsat olduğunu göz önüne seriyor.

Arama yapan müşterilerin %60’lık kısmından fazlasının da reklamlara tıklayarak alışveriş yaptığı düşünülürse zaman kaybetmeden ilgili planı bizim gibi uzmanlarla çizip, yol almaya başlamanın vaktinin geldiğini gösteriyor.

BİR PROJENİZ Mİ VAR?

PandaSEM ile iletişime geçerek, tüm projeleriniz için teklif alabilirsiniz.

Whatsapp
Hızlı İletişim Kurun
Merhaba. Whatsapp ile Bizimle Hızlı Bir Şekilde İletişim Kurabilirsiniz?